Zde můžete položit svůj dotaz na téma oči a zrakové vady.
Dotaz od Zdenky
Zpráva:
Ráda bych se zeptala, zda-li se někomu zdařil vyléčit glaukom, a jestli se lékař může zmýlit při této diagnoze. ( např poškození očního nervu jiným způsobem než degenerací , mírně zvýšeným očním tlakem atd, např.svařováním nebo používáním chemických čistidel , velmi nízkým tlakem..atd. Co podporuje léčbu? Pomáhají homeopatika nebo jiná léčba kromě alopatické? Děkuji za odpověď a s přáním stáleho zdraví Zdenka
Odpověď oční lékařky Mudr. Jitky Zahradníkové:
Ano, glaukom aneb zelený zákal je léčitelný. Asi 30% mých pacientů mohou po čase kapky, které ovlivňují cirkulaci tekutiny v oku a tedy i nitrooční tlak a výživu zrakového nervu, odložit. Někteří kapou trvale. Kapky se jmenují prostaglandiny, nejčastěji se kape Xalatan a vše je dohledatelné na internetu.
Ano, lékař se vždy může mýlit a můžete navštívit víc lékařů, abyste si ověřila, jak postupovat. Léčbu podporuje dostatek spánku, pohyb, vyvážená strava. Jsem příznivcem homeopatik, najděte si šikovnou homeopatičku v regionu.
Se srdečným pozdravem
Mudr. Jitka Zahradníková
Doplnění od Marci:
ZELENÝ ZÁKAL
O co jde (stručný popis) : poškození optického nervu, většinou z důvodu vysokého nitroočního tlaku. Projevuje se bolestmi v očích a za nimi, rozmazaným viděním a rudnutím bělma.
Příčiny: nadměrná produkce nitrooční tekutiny či její zhoršený odtok. Rizikovým faktorem je vysoký tlak, obezita a stres. Nevyvážené osvětlení s převahou červené a žluté barvy.
Emoce a myšlenky: dusíte v sobě emoce, cítíte velký vnitřní tlak. Škodí i stres, frustrace a chybějící pocit bezpeční. Uvolněte se, buďte svobodní a nechte věci plynout. Lidé z tímto onemocněním jsou velice citliví, ale jsou citlivost nedávají najevo, nebo se ji bojí projevit. Většinou ze strachu, že budou zranění bude to bolet. Potlačením své citlivosti (navenek mohou být „tvrďáci“ vytvářejí tlak na sebe sama. Cestu vidím v tom, že člověk se naučí své pocity přijímat a prožívat, ať už ty příjemné tak hlavně ty nepříjemné.
Strava: nezbytné jsou živiny, které pomáhají regulovat produkci nitrooční tekutiny a její odtok – vitaminy A, B, C, E, hořčík, nenasycené mastné kyseliny, sirné aminokyseliny a proteolytické enzymy (papain, bromelain, trypsin). Vhodné jsou borůvky, česnek, cibule, listová zelenina, fazole, celer, řepa, oranžové a žluté, plody či rajčata, z bylin pak světlík, zázvor, ginkgo či pampeliška.
Zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/tajemstvi-zdraveho-zraku-2-cast.htm#ixzz2U0S7wYzy